Projektowanie rekuperacji

PROJEKTOWANIE REKUPERACJI?

Dowiedz się czym jest rekuperacja, a także dlaczego warto postawić na jej montaż z firmą Domech!

Regularny dopływ świeżego powietrza do biura, wnętrza domu czy jeszcze innego obiektu, w którym przebywają ludzie, jest niezwykle istotny. W tym celu instaluje się zwykle instalacje wentylacyjne, których zadaniem jest wymiana zużytego powietrza na świeże, pochodzące z zewnątrz. Nowoczesna myśl techniczna pozwoliła z czasem na stworzenie rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła. Dowiedz się czym jest rekuperacja, a także dlaczego warto postawić na jej montaż z firmą Domech!

Co to jest rekuperacja i w jaki sposób działa?

Najprościej rzecz ujmując, rekuperacja to system instalacji zbliżony do klasycznej wentylacji, spełniający podobne funkcje. Służy do wymiany zanieczyszczonego, zużytego powietrza na świeże. Rekuperacja jednak, w przeciwieństwie do klasycznej wentylacji, odzyskuje część zgromadzonego ciepła, co sprawia, że dany budynek staje się energooszczędny. Co więcej, rekuperator, który stanowi serce całej instalacji, wyciąga z pomieszczenia nadmiar wilgoci, a pozostawia świeże i ciepłe powietrze.

W ramach naszej działalności zajmujemy się projektowaniem schematów instalacji dla klientów indywidualnych, którzy sami chcą podjąć się montażu. W ramach tej usługi służymy między innymi pomocą doradczą – podpowiemy, jakich działań unikać, tak aby klient bezbłędnie poradził sobie podczas prowadzonych prac montażowych. Nasz projekt bazuje na dokładnej analizie danego pomieszczenia – wyliczamy zapotrzebowanie powietrza, a następnie dobieramy odpowiedni rekuperator.

Prawidłowe działanie systemu wentylacji ciepła, a tym samym komfort i oszczędność energetyczna, zależy od zapotrzebowania budynku w powietrze i jakości wykonania projektu. Dlatego po określeniu wszystkich Twoich uwag i wymagań architektonicznych, od początku do końca nasz doświadczony inżynier będzie nadzorował montaż systemu i pracę reszty fachowców z firmy Domech. Stworzenie planu jest również niezbędne, by móc przedstawić Ci cały proces instalacji, a także omówić z Tobą niezbędne detale. Nasz zespół w każdej chwili pozostanie do Twojej dyspozycji — także po pomyślnym założeniu urządzenia do rekuperacji.

Jesteśmy do Twoich usług

Biorąc pod uwagę indywidualne wymagania, różną liczbę pomieszczeń czy ilość mieszkańców w danym mieszkaniu domyślasz się, że projektowanie rekuperacji nigdy nie wygląda tak samo. To prawda — w każdym momencie musimy być elastyczni, dlatego nasze podejście zawsze jest indywidualne. Podstawą naszych działań są informacje pozyskane od Klienta z uwzględnieniem wszystkich jego potrzeb. Po skorzystaniu z formularza lub skontaktowaniu się z nami, w dogodnym dla Ciebie terminie zabierzemy się za realizację zlecenia. Usługa zakłada m.in.:

  • wykonanie dokładnych obliczeń bilansu przepływu powietrza,
  • rzutu z położeniem czerni, wyrzutni i rekuperatora,
  • rzutu z rozmieszczeniem anemostatów, rozdzielaczy i skrzynek rozprężnych.

Dlaczego postawić na to rozwiązanie właśnie u nas?

Nasi fachowcy doskonale znają się na projektowaniu rekuperacji. Chętnie wykonamy całą instalację od podstaw zarówno dla Twojego ekologicznego domu, jak i w siedzibach biur czy zakładów przemysłowych. Jeśli chcesz, możesz wykonać samemu montaż rekuperatora, służymy przy tym profesjonalnie wykonanym projektem, podpowiemy jakich materiałów użyć podczas procesu wykonawczego, a także jakich błędów unikać. Zajmujemy się również sprzedażą wspomnianych materiałów, a zarazem wykonanych na zamówienie rozdzielaczy. Staramy się przy tym, aby dostarczone przez nas urządzenia doskonale pełniły swoją rolę przez wiele długich lat, a Ty będziesz mógł w końcu odetchnąć pełną piersią, ciesząc się przy tym przyjemnym ciepłem.

Warto też wspomnieć o estetyce, która dla naszych Klientów jest szczególnie ważna. Rozumiemy to, dlatego w projekcie weźmiemy pod uwagę m.in. kolor oraz lokalizację nawiewnika, uwzględniając przy tym rozmieszczenie pozostałych elementów pomieszczenia. Możemy zatem zapewnić właściwy dobór systemu dystrybucji powietrza i wszystkich jego części, a w efekcie wykonanie cichej i wydajnej wentylacji, która dobrze będzie łączyć się z wystrojem wnętrza.

Zaufaj firmie Domech

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, to już teraz skontaktuj się z naszym zespołem. Firma może pomóc dobrać urządzenie, uzgodnić cały projekt, sprzedać materiały i utworzyć instalację. Zachęcamy też do wejścia na nasz firmowy blog, gdzie znajdziesz wiele ciekawych porad i wskazówek, dlaczego warto decydować się na urządzenia poprawiające komfort życia.