Projektowanie rekuperacji

PROJEKTOWANIE REKUPERACJI

Dowiedz się czym jest rekuperacja, a także, dlaczego warto postawić na jej montaż z fachowcami od firmy Domech!

Regularny dopływ świeżego powietrza do biura, wnętrza domu czy jeszcze innego obiektu, w którym przebywają ludzie, jest niezwykle istotny. W tym celu instaluje się zwykle instalacje wentylacyjne, których zadaniem jest wymiana zużytego powietrza na świeże, pochodzące z zewnątrz. Nowoczesna myśl techniczna pozwoliła z czasem na stworzenie rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła. Dowiedz się czym jest rekuperacja, a także dlaczego warto postawić na jej montaż z fachowcami od firmy Domech!

Co to jest rekuperacja i w jaki sposób działa?

Najprościej rzecz ujmując, rekuperacja to system instalacji zbliżony do klasycznej wentylacji, spełniający podobne funkcje. Służy do wymiany zanieczyszczonego, zużytego powietrza na świeże. Rekuperacja jednak, w przeciwieństwie do klasycznej wentylacji, odzyskuje część zgromadzonego ciepła, co sprawia, że dany budynek staje się energooszczędny. Co więcej, rekuperator, który stanowi serce całej instalacji, wyciąga z pomieszczenia nadmiar wilgoci, a pozostawia świeże i ciepłe powietrze.

W ramach naszej działalności zajmujemy się projektowaniem schematów instalacji dla klientów indywidualnych, którzy sami chcą podjąć się montażu. W ramach tej usługi służymy między innymi pomocą doradczą – podpowiemy, jakich działań unikać, tak aby klient bezbłędnie poradził sobie podczas prowadzonych prac montażowych. Nasz projekt bazuje na dokładnej analizie danego pomieszczenia – wyliczamy zapotrzebowanie powietrza, a następnie dobieramy odpowiedni rekuperator.

Dlaczego postawić na to rozwiązanie właśnie u nas?

Nasi fachowcy doskonale znają się na projektowaniu rekuperacji. Chętnie wykonamy całą instalację od podstaw zarówno dla Twojego ekologicznego domu, jak i w siedzibach biur czy zakładów przemysłowych. Jeśli chcesz, możesz wykonać samemu montaż rekuperatora, służymy przy tym profesjonalnie wykonanym projektem, podpowiemy jakich materiałów użyć podczas procesu wykonawczego, a także jakich błędów unikać. Zajmujemy się również sprzedażą wspomnianych materiałów, a zarazem wykonanych na zamówienie rozdzielaczy. Staramy się przy tym, aby dostarczone przez nas urządzenia doskonale pełniły swoją rolę przez wiele długich lat, a Ty będziesz mógł w końcu odetchnąć pełną piersią, ciesząc się przy tym przyjemnym ciepłem.