Klimatyzacja


Rozważasz instalację klimatyzacji w swoim domu, biurze, firmie? Skontaktuj się z nami!

Czerpiąc z naszego bogatego doświadczenia w projektowaniu instalacji zapewniamy:

  • profesjonalny i sprawny montaż - już nie musisz martwić się o jakość wykonanej dla Ciebie instalacji,
  • pomoc przy wyborze urządzenia odpowiadającego Twoim potrzebom oraz wielkości obiektu - możesz być spokojny, że sprzęt, który wybrałeś zapewni Ci oczekiwany komfort,
  • nowoczesny design - jeśli zależy Ci na estetyce, dobierzemy urządzenia, które pasują do Twojej koncepcji wykończenia,
  • sprawdzony przez nas wysokiej jakości sprzęt.

W projektowanych przez nas instalacji wykorzystujemy sprzęt między innymi takich marek jak: LG, VIVAX, ELECTROLUX, SINCLAIR, MITSUBISHI, ROTENSO, INVENTOR, SAMSUNG, DAIKIN.

 

Zalety klimatyzacji – osusza powietrze, w lecie przyjemnie chłodzi, a jesienią grzeje -  doceniane są już nie tylko w obiektach przemysłowych lub biurach, dlatego coraz częściej przeprowadzamy montaż instalacji w mieszkaniach lub domach prywatnych. 

Żeby sprostać wymaganiom Klientów, producenci systematycznie wprowadzają na rynek nowe modele, które nie tylko wyróżniają się nowoczesnym designem, a także np. wbudowanym modułem Wi-Fi pozwalającym zarządzać urządzeniem przez internet.

 

W zależności od potrzeb inwestora i rodzaju pomieszczeń, które mają być klimatyzowane mamy do wyboru kilka typów rozwiązań:

Klimatyzatory przenośne – takie rozwiązanie pozwala ustawić urządzenie w pomieszczeniu, w którym aktualnie przebywamy, nie wymaga prowadzenia instalacji chłodniczej, co zmniejsza koszty inwestycji. Musimy jednak pamiętać o systematycznym usuwaniu skroplin gromadzących się w tacy ociekowej oraz stworzyć możliwość wyrzucenie ciepłego powietrza na zewnątrz pomieszczenia.

 

 

Klimatyzatory typu split – najlepsze rozwiązanie tam gdzie chłodzenie przydaje się przez całe lato. Montowane w formie jednostek naściennych lub sufitowych. Charakteryzują się cichą pracą i wydajnością działania. Występują w zestawie jedna jednostka zewnętrzna i jedna wewnętrzna, połączone instalacją chłodniczą i skomunikowane ze sobą instalacją elektryczną. Skropliny odprowadzane są do systemu kanalizacji mieszkania, na zewnątrz budynku do instalacji zbierającej deszczówkę, lub jeśli jest taka możliwość, grawitacyjnie ze swobodnym spadkiem pod jednostkę zewnętrzną np. na trawnik.

 

Klimatyzatory typu mulit split – system stosowany do chłodzenia kilku pomieszczeń naraz. Jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka wewnętrznych. Wykorzystywany przy instalacjach w dużych mieszkaniach, domach i niewielkich biurach. Najczęściej jednostka zewnętrzna    może obsługiwać do 5 jednostek wewnętrznych, o maksymalnej łącznej mocy chłodniczej około 11-13kW (zależy od producenta).

 

 

SYSTEMY VRF/VRF (ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego) - do klimatyzacji większych obiektów, coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF (Variable Refrigerant Flow). Pozwalają one na budowę rozległych systemów (od kilku do kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych) o łącznej długości rurociągu do ok. 1000m. Różnica wysokości między jednostką zewnętrzną (najczęściej montowaną na dachu), a wewnętrznymi może sięgać kilkudziesięciu metrów. W jednej instalacji możemy łączyć ze sobą różne rodzaje jednostek wewnętrznych (ścienne, kasetonowe, kanałowe) ze sterowaniem indywidualnym lub centralnym.

 

Zastanawiasz się pewnie jaki klimatyzator wybrać? Czym się kierować przy wyborze klimatyzatora do mieszkania, domu lub biura?  Zanim znajdziesz odpowiedź na te pytania musisz określić czego oczekujesz? Jakie funkcje urządzenie ma spełniać, oraz jaki budżet możesz przeznaczyć na taką inwestycję?

Żeby ułatwić Państwu wybór poniżej wymieniliśmy parametry, na które warto  zwrócić uwagę:

• moc urządzenia - czyli inaczej mówiąc jego wydajność. Do precyzyjnego obliczeniu mocy klimatyzatora stosuje się skomplikowane obliczenia uwzględniające wielkość pomieszczenia, zyski ciepła pochodzące od urządzeń i osób przebywających w pomieszczeniu, jak również stopień nasłonecznienia. Zwyczajowo przyjmuje się jednak, że moc chłodnicza klimatyzatora powinna wynosić 0,1kW na metr kwadratowy. A zatem dla pomieszczenie o powierzchni 40m2 odpowiedni będzie klimatyzator o mocy 4kW.

• poziom hałasu - to jeden z podstawowych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze  klimatyzatora do mieszkania, domu lub biura. Poziom hałasu o wartości 35 dB(A) jest porównywalny z cichą rozmową, a zatem warto skupić się na klimatyzatorach emitujących podczas pracy hałas, który zmierzony w odległości 1 m od nich nie przekracza 30 dB(A).Osoby wrażliwe na jednostajny szum na pewno to docenią. Upewnijmy się też czy podany poziom hałasu dotyczy pracy urządzenia na najwyższych ewentualnie średnim biegu. Właściwy dobór tych parametrów sprawi, że będziemy się cieszy praktycznie niezauważalną pracą klimatyzatora.

• regulacja temperatury -  regulacja mocy pracy klimatyzatora jest łatwa i przyjemna. Można ją regulować praktycznie z każdego miejsca w pokoju za pomocą pilota. Najczęściej spotykane urządzenia dają nam możliwość skokowej dwu, trzy stopniowej regulacji. Oprócz ręcznej regulacji prędkości obrotów urządzenia, coraz częściej możemy skorzystać z trybu pracy auto, w którym klimatyzator sam dopiera odpowiedni bieg pracy wentylatora  do utrzymania wskazanej przez nas temperatury. Obecnie najnowsze modele produkowane są z inwerterem, który ochładza tylko taką ilość powietrza, jaka jest w danej chwili potrzebna. Decyzja o zakupie tego typu urządzenia pozwala nam oszczędzić  ok 30% energii, skraca czas chłodzenia pomieszczenia oraz wydłuża żywotność podzespołów.

funkcja grzania - rozwiązanie, które w Polskich warunkach może mieć zastosowanie w okresach przejściowych, wiosną lub wczesną jesienią. Przydaje się w chłodne wieczory poza zasadniczym sezonem grzewczym. Mimo, że funkcja jest ciekawa, nie zastąpi nam tradycyjnego systemu ogrzewania - ma zbyt małą moc.  

 

Klimatyzacja Ostrów Mazowiecka kontakt