Blog

Urządzenie do chłodzenia pomieszczeń może sprawdzić się też... w ich ogrzewaniu. O czym trzeba pamiętać, wybierając grzanie klimatyzacją? Czy jest to opłacalne rozwiązanie? W czy pomoże nam zestaw zimowy? Sprawdźmy!

Read More: Klimatyzator z funkcją grzania – co powinieneś wiedzieć?

W wyniku działań zmierzających do zmniejszenia ilości wytwarzanego dwutlenku węgla, a także wojny na Ukrainie wiele surowców opałowych znacznie podrożało. Niedobory węgla czy gazu przyczyniają się do coraz to wyższych cen, co dla wielu gospodarstw domowych jest niezwykle trudną sytuacją. Skutecznym rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się zmiana urządzenia ogrzewającego wodę. Co jednak wybrać? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem obecnie jest pompa ciepła. Oczywiście, jak każdy system, tak i ten posiada wady i zalety. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Co będzie przemawiało na korzyść tego rozwiązania? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Read More: Pompa ciepła - zalety i wady

Nowoczesna technologia wypiera dobrze znane piece na węgiel czy ekogroszek na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań. Nie można się temu dziwić - narzucane są nowe przepisy unijne, wedle których każde państwo ma zminimalizować liczbę gospodarstw na wyżej wymienione paliwa stałe na rzecz bardziej ekologicznych alternatyw. Dlatego też coraz większą popularność zyskują powietrzne pompy ciepła. Nie wytwarzają one żadnych dymów czy pyłów, dzięki czemu są neutralne dla środowiska. W związku z tym są jednym ze standardów przy budowie całkowicie nowych budynków. Oprócz tego coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na korzystanie właśnie z takiego rozwiązania. Jak one działają? Jak są zbudowane? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Read More: Pompa ciepła powietrzna – zasada działania i budowa