Blog

Regulacje prawne, a także rosnąca świadomość wśród społeczeństwa związana z chęcią ochrony środowiska sprawiają, że potrzebne są rozwiązania pozwalające na rezygnację z korzystania z węgla czy nawet ekogroszku. Systemem, który jest w stanie spełnić ekologiczne normy prawne i nie wytwarzać szkodliwych dla nas substancji, są pompy ciepła. Z miesiąca na miesiąc przybywa chętnych do ich instalacji zarówno w dopiero co budowanym domu, jak i takim, który już istnieje. Dlatego też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i oferujemy dobór, a także i montaż nowoczesnego sposobu ogrzewania domu i wody.

Read More: Powietrzne pompy ciepła

Kiedyś urządzenia chłodzące stosowano głównie w dużych firmach i centrach handlowych. Jednak obecnie przyszła moda na montaż tego typu instalacji w domach jednorodzinnych. Obecnie można wybierać spośród kilku typów klimatyzacji m.in. przypodłogowej, kasetonowej, VRF oraz kanałowej. Właśnie na tym ostatnim z wymienionych rodzajów skupimy swoją uwagę. W poniższym artykule przedstawimy zasady jej działania, a także zalety!

Read More: Klimatyzacja kanałowa

Zmiany zachodzące w środowisku coraz częściej skłaniają ludzi do tego, aby w małych firmach, a także i we własnych domach montować urządzenia chłodzące. Nic zresztą dziwnego. Z roku na rok w okresie letnim spotykamy się z sytuacją, kiedy słupki rtęci w termometrach w cieniu dochodzą do 40 stopni. W związku z tym zakup i montaż klimatyzatorów w mieszkaniach, domach, a także i małych firmach jest popularnym trendem. Wcześniej decydowano się głównie na zastosowanie systemów split lub multi split. Jednak dzięki rozwijającej się technologii, a także popularyzacji tych rozwiązań coraz częściej w małych przestrzeniach stosowane są urządzenia VRF/VRV.

Read More: Klimatyzacja VRF/VRV nie tylko w dużych firmach