Blog

Nowoczesna technologia wypiera dobrze znane piece na węgiel czy ekogroszek na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań. Nie można się temu dziwić - narzucane są nowe przepisy unijne, wedle których każde państwo ma zminimalizować liczbę gospodarstw na wyżej wymienione paliwa stałe na rzecz bardziej ekologicznych alternatyw. Dlatego też coraz większą popularność zyskują powietrzne pompy ciepła. Nie wytwarzają one żadnych dymów czy pyłów, dzięki czemu są neutralne dla środowiska. W związku z tym są jednym ze standardów przy budowie całkowicie nowych budynków. Oprócz tego coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na korzystanie właśnie z takiego rozwiązania. Jak one działają? Jak są zbudowane? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Read More: Pompa ciepła powietrzna – zasada działania i budowa

Przepisy prawne niejako wymuszają na nas zastosowanie ekologicznych rozwiązań w nowo budowanych domach. Nie chodzi tylko o okna trzyszybowe, ale głównie o sposób ogrzewania całego budynku. Jest to rzecz praktycznie najważniejsza, dlatego decyzja powinna być przemyślana i podjęta na samym początku projektowania domu. Od tego zależy m.in. umiejscowienie wszystkich urządzeń czy rozprowadzenie wszystkich rur i okablowania. Co ważne, nie powinno się zmieniać w trakcie budowy tych planów, ponieważ będzie to generowało spore utrudnienia i dodatkowe koszty, czego przecież nikt z nas sobie nie życzy. Dlatego też pozostaje sobie zadać pytanie, jaką pompę ciepła wybrać, aby było to ekonomiczne rozwiązanie? Na to pytanie odpowiemy w naszym artykule!

Read More: Jaką pompę ciepła wybrać?

Ceny wszystkich paliw wykorzystywanych do ogrzania domu i wody rosną praktycznie z miesiąca na miesiąc. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz węgiel, ekogroszek, drewno, gaz czy prąd z pewnością odczuwasz to w portfelu. Co więc zrobić, aby obniżyć rachunki? Rozwiązaniem wydają się być pompy ciepła. Jeszcze kilka lat temu ich ceny zdecydowanie odstraszały większość inwestorów, jednak z biegiem czasu stały się one bardziej popularne, przez co także i tańsze. Czy opłaca się zakładać tę instalację? Jak prawidłowo dobrać jej moc? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Read More: Pompa ciepła - czy się opłaca? Jak dobrać?