Blog

Z uwagi na panujące warunki i jakość powietrza, nawet w dobrze skonstruowanych pomieszczeniach nietrudno o wilgoć. Do tego typu pomieszczeń zaliczamy przede wszystkim wnętrza, które pozbawione są wentylacji mechanicznej. Należą do nich niewielkie łazienki, kuchnie oraz pralnie. W takich przypadkach naturalny obieg powietrza może być znacznie utrudniony – warto zatem wspomóc się nowoczesnymi rozwiązaniami.

Read More: Jak można obniżyć wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu?

Urządzenie do chłodzenia pomieszczeń może sprawdzić się też... w ich ogrzewaniu. O czym trzeba pamiętać, wybierając grzanie klimatyzacją? Czy jest to opłacalne rozwiązanie? W czy pomoże nam zestaw zimowy? Sprawdźmy!

Read More: Klimatyzator z funkcją grzania – co powinieneś wiedzieć?

W wyniku działań zmierzających do zmniejszenia ilości wytwarzanego dwutlenku węgla, a także wojny na Ukrainie wiele surowców opałowych znacznie podrożało. Niedobory węgla czy gazu przyczyniają się do coraz to wyższych cen, co dla wielu gospodarstw domowych jest niezwykle trudną sytuacją. Skutecznym rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się zmiana urządzenia ogrzewającego wodę. Co jednak wybrać? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem obecnie jest pompa ciepła. Oczywiście, jak każdy system, tak i ten posiada wady i zalety. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Co będzie przemawiało na korzyść tego rozwiązania? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Read More: Pompa ciepła - zalety i wady